Find us on Facebook

Przygotowania na wyjazd do Niemiec

Przed wyjazdem za granicę, ważne jest odpowiednie przygotowanie podróżującej opiekunki. Aby podróż ta odbyła się bezproblemowo, zachęcamy do zapoznania się z  poniższymi wskazówkami.

Gdy wyjeżdżasz pierwszy raz do pracy za granicę, może to być dla Ciebie stresujące. Nowy kraj, nowy język, inna kultura. Pytania jakie sobie takie opiekunki często zadają, to: „czy ja sobie poradzę?”, „jak mnie odbierze rodzina podopiecznego?”. 

Aby jak najspokojniej wybrać się w podróż, zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym  będziesz mógł/mogła spokojnie ruszać w trasę.


Wskazówki dla opiekunek, wyjeżdżających do pracy za granicę

O poniższych przedmiotach powinieneś/powinnaś pamiętać podczas pakowania bagażu:

 • Dowód osobisty
 • Umowa zawarta pomiędzy opiekunem/opiekunką, a firmą Senes Cura
 • Prawo jazdy (jeżeli w posiadaniu)
 • Wystarczającą ilość potrzebnych leków + leki przeciwbólowe na wszelki wypadek.
 • Telefon komórkowy + ładowarka
 • Trochę pieniędzy w walucie EURO na drobne wydatki
 • Odpowiednie ubrania, aby uniknąć niepożądanych wydatków
 • Kosmetyki oraz wszelkie produkty do higieny osobistej
 • Ewentualnie jakieś drobne zajęcia, np. książkę, krzyżówki, laptop, itp.

Polecamy również zapisać sobie numery telefonów do pracowników Senes Cura:

Dzwoniąc na pogotowie ratunkowe odnośnie osoby podopiecznej proszę pamiętać, aby podać najważniejsze informacje o podopiecznej:

 • Imię
 • Ulica
 • Nazwisko
 • Numer domu i mieszkania

Język niemiecki ułatwia pobyt.

Przed wyjazdem warto zainwestować trochę czasu w naukę podstawowego niemieckiego. Obojętnie czy samemu w domu, czy podejmując się szkoleń języka niemieckiego. Z jednej strony ułatwi to pobyt i komunikację z podopiecznym, jego rodziną oraz innymi osobami w Niemczech, a z drugiej strony, im lepsza znajomość języka Niemieckiego, tym wyższe wynagrodzenie.


Pierwsze dni u nowej rodziny

Pierwsze dni u nowej rodziny, to wyjątkowy czas dla każdej opiekunki osób starszych. W tym czasie, można poczuć ciekawość, podekscytowanie, a może nawet i strach.

To całkiem naturalne zachowanie, jednak każdy człowiek inaczej reaguje na takie zmiany. W poniższym tekście przedstawimy, jak najlepiej przejść ten okres.

Nowe miejsce pracy, to nowe przeżycie, a każde nowe przeżycie, pozwoli zdobić bezcenne doświadczenia, których już nam nikt nie zabierze. Najlepiej jest na początek obadać teren, czyli jak zachowuje się rodzina oraz podopieczny. Miłe powitanie to już połowa drogi do przyjemnego zlecenia.

Każdy człowiek jest inny – przede wszystkim tyczy się to naszych podopiecznych. Musimy pamiętać, że oni już mają swoje przyzwyczajenia i rytuały, których z szacunku nie powinniśmy naruszać. Wszyscy wiemy, że jak się raz do czegoś przyzwyczaimy, to najlepiej, żeby już tak było do końca życia, a szczególnie wrażliwie reagują na takie zmiany podopieczni.

Na początek nie powinniśmy więc zamykać się w pokoju lub unikać podopiecznego, tylko wręcz przeciwnie, powinniśmy szukać kontaktu z nimi, chociażby na wspólną grę, herbatkę lub spacerek.

Prawie za każdym razem dręczą nas myśli odnośnie nowych ludzi, których już niebawem poznamy. Pozbądźmy się tych myśli, uśmiechnijmy się i z pozytywnym nastawieniem podejmijmy się nowego wyzwania!

Senes Cura

Senes Cura Sp. z o.o.

ul. Centralna 31/1

44-240 Żory

NIP: 6511736047

REGON: 385073414

Pozostańmy w kontakcie!

Formularz kontaktowy

Danuta Kwiatkowska (Obsługa Klienta)
(+48) 518 595 546
biuro@senes-cura.pl

Magda Matusiak (Obsługa Klienta)
(+48) 513 875 834
biuro@senes-cura.pl

Kontakt ogólny
(+48) 518 595 450
info@senes-cura.pl